Iroko Kereste

Teak - Iroko Kereste

iroko kereste

İroko Kereste Orta Afrika’ dan ithal ettiğimiz iroko keresteleri hava kurusu olarak toptan satışını yapmaktayız. Aylık kapasitemiz 300 m3 ile 800 m3 arasıdır.
Fırınlanmış olarak kullanılan egzotik bir ahşap türüdür. Zaman içinde rengi sarıdan koyu kahverengiye dönüşür. Altın rengi ile kahve rengi tonları arasında kerestesinin yüzeyinde biraz daha açık tonuyla göze çarpan damarları oldukça şıktır. Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip olduğundan dolayı teak ağacına en yakın alternatif olarak sunulmaktadır. Özgül ağırlığı 0,66 gr/cm3’ tür.
Genellikle dış mekan kullanımında tercih edilen bir ahşaptır. Dayanıklılık ve uzun ömür gerektiren dış mekan uygulamalarında, parke yapımında, kapı, pencere imalatı, travers, labaratuvar masaları, bahçe mobilyası ve tekne yapımında kullanılan çok dekoratif ve uzun ömürlü bir ağaçtır.  İroko yapısı itibari ile demir yollarında, bağlama kirişlerinde, denizcilikte omurga ve lamine iskelette kullanılır.İroko bunların yanında iç alanlarda ve yer döşemesi parke olarak kullanılır
.

EN.
Iroko lumbers imported from Central Africa are sold on wholesale as air-dried. Our monthly capacity is 300 m3 – 800 m3. It is an exotic wood used in oven dried form. In time its color changes from yellow to dark brown. On the wood whose tones change from golden to brown the noticeable vessels are very stylish. It is offered as the closest alternative to the teak tree because it is heavy, oily and highly dense. Its specific gravity is 0.66 gr/cm3. It is mostly preferred in outdoor applications. It is a very decorative and long living tree used in outdoor applications requiring durability and long life, in hardwood production, door and window manufacturing, in traverses, lab tables, garden furniture and ship manufacturing.

Share
× Teklif Al..!