Yatcht Güverte

TR:
Yat ve gemi güvertelerinin vazgeçilmez zemin kaplaması olan teak yıllara meydan okuyan dayanıklılık, kendine has kadifemsi dokusu, altın rengi ile %100 quater sawn kalitesinde üretilmektedir. Kış ortamında kalmayan ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur. Sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çeken teak ağacı bu özelliği ile gemi ve tekne yapımında da kullanılır. Sert hava koşullarından kesinlikle etkilenmez.

EN.
Teak is an indispensable floor material of yacht and ship decks and with its durability, its specific velvety texture, golden color it is manufacture in 100% quater sawn quality. In products which are not exposed to winter conditions there is no need for a special care. Teak wood known for its resistance to water is used therefore in the manufacture of ships and boats. It definitely is not affected by harsh weather conditions.

TR.
Güverteler, açık deniz ve mevsim şartlarından oluşacak esnemeye karşı dayanıklı olması için ‘derzli’ veya ‘elastik derz’ kullanılarak tasarlanmalıdır. Dış mekanda kullanılan teak ağacının beyazdan grileşmeye doğru renk değiştirmesi teak ağacının hakiki ve iyi kalite olduğunun göstergesidir

EN.
Decks should be designed by using ‘joints’ or ‘elastic joints’ so that they are resistance to flexion caused by open sea and seasonal conditions. When the color of the teak used in outdoor applications turns from white to gray, that means that the teak tree is authentic and of good quality.

YACHT Güverte

Teak ağacı denizciler tarafından da en değerli ağaç olarak kabul edilir. Tik ağacı, dışarıda bırakılsa bile uzun yıllar boyunca şeklini korur ve bu nedenle, özel aromasıyla, çoğu zaman gemilerin döşenmesinde kullanılır.

Teak’in güzelliği, zengin altın rengi kahverengi, dekoratif damarları ve dayanıklılığı, sağlamlığı, aşınmaya dayanıklılığı gibi benzersiz özellikleri, Teak’i gemi inşa endüstrisi için dayanak haline getirmiştir.

YACHT DECK

Teak tree is also considered as the most valuable tree by sailors. Teak wood holds its form over many years, even if left outside, and because of this it has often been used for the decking of ships – with its special aroma, cruise ships in particular.

The beauty of Teak, its rich golden brown colour, its decorative grain and unique characteristics like its strength, stability, resistance to wear have made Teak the pillar for ship building industry.

Share
× Teklif Al..!