Yatcht Güverte

TR:
Yat ve gemi güvertelerinin vazgeçilmez zemin kaplaması olan teak yıllara meydan okuyan dayanıklılık, kendine has kadifemsi dokusu, altın rengi ile %100 quater sawn kalitesinde üretilmektedir. Kış ortamında kalmayan ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur. Sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çeken teak ağacı bu özelliği ile gemi ve tekne yapımında da kullanılır. Sert hava koşullarından kesinlikle etkilenmez.

EN.
Teak is an indispensable floor material of yacht and ship decks and with its durability, its specific velvety texture, golden color it is manufacture in 100% quater sawn quality. In products which are not exposed to winter conditions there is no need for a special care. Teak wood known for its resistance to water is used therefore in the manufacture of ships and boats. It definitely is not affected by harsh weather conditions.

TR.
Güverteler, açık deniz ve mevsim şartlarından oluşacak esnemeye karşı dayanıklı olması için ‘derzli’ veya ‘elastik derz’ kullanılarak tasarlanmalıdır. Dış mekanda kullanılan teak ağacının beyazdan grileşmeye doğru renk değiştirmesi teak ağacının hakiki ve iyi kalite olduğunun göstergesidir

EN.
Decks should be designed by using ‘joints’ or ‘elastic joints’ so that they are resistance to flexion caused by open sea and seasonal conditions. When the color of the teak used in outdoor applications turns from white to gray, that means that the teak tree is authentic and of good quality.

Share