Sapelli Kereste

Sapelli Kereste Orta Afrika’ dan ithal ettiğimiz sapelli keresteleri hava kurusu olarak toptan satışını yapmaktayız. Aylık kapasitemiz 100 m3 ile 250 m3 arasıdır.
Fırınlanmış olarak kullanılan egzotik bir ahşap türüdür. Afrika’nın geniş yerli ağacı olan sapelli 45 m uzunluğundan başlayıp maksimum 60 m uzunluğuna kadar çıkabilen bu muhteşem ağacın gövde genişliği 1 m ile 1,5 m civarındadır. Kaplama, kontraplak, mobilya, müzik enstrümanları, yat üretimi gibi kullanım yerlerinin dışında iç mekan parke ve kent mobilyasında çok kullanılmaktadır..

EN.
Sapelli lumbers imported from Central Africa are sold on wholesale as airdried. Our monthly capacity is 100 m3 – 250 m3. It is an exotic wood used in oven dried form. Sapelli is a wide local tree of Africa and the trunk of this magnificent tree, which can reach heights from 45 m up to 60 m, is around 1 m – 1.5 m. Besides application such as coating, plywood, furniture, musical instruments, yacht production it is also used a lot in indoor hardwood and city furniture

Share